Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 6022
FİLİSTİN 10 Haziran 2019 16:18
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (10 Haziran Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek aralarında eski esirlerin de olduğu 12 kişiyi gözaltına aldı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 12 kişiyi gözaltına aldığını, El-Halil yakınlarındaki Beyt Avva beldesinde ve Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde aramalar sırasında silah ve mühimmat ele geçirildiğini iddia etti.

İşgal güçleri, Beytlahim’in kuzeyindeki Ayide Kampı sakinlerinden 24 yaşındaki eski esir Salih Esad Ferec’i ve El-Hıdır beldesi sakinlerinden eski esir Halid El-Vahş’ı yeniden gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin İhab Muhammed Müsalime’yi Beyt Avva’daki evine baskın düzenleyerek, Yahya Hasan Ledadive’yi Batı Yaka’nın kuzeybatısındaki El-Mezraa El-Ğarbiyye köyünde ve Muhammed Hıdır Humeydan’ı Selfit’in batısındaki Kefer Ed-Diyk beldesinde gözaltına aldığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil’in çeşitli bölgelerinde evlere baskın düzenlediğini, Beyt Ummer’de baskına maruz kalan evler arasında eski esirlerin evlerinin de olduğunu, ev sakinlerinin baskın sırasında işgal askerlerince sorguya çekildiğini söyledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder