Video Foto Galeri Yazarlar
29.2.2020 - Cumartesi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 12 Kişiyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 23 Ekim 2018 13:49
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 12 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (23 Ekim Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 12 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ramallah’ın batısındaki Deir Ebu Meşal’de üç kişinin ve Nablus’ta da üç kişinin gözaltına alındığını açıkladı.Bildiride, Ramallah’ın doğusundaki El-Muğayyir köyünde bir kişinin, Kalkiliya’da üç kişinin, Beytlahim’deki Ed-Dehişe Kampı’nda üç kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca üç yıl önce Itamar Yahudi Yerleşkesi eylemini gerçekleştiren beş esirin Nablus’taki evlerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı kaydedildi.Bu arada, işgal güçlerinin iki işgalcinin öldüğü ve bir üçüncüsünün yaralandığı Barkan eylemcisini Tulkerem’in Şuveyke köyünde üç haftadır aramaya devam ettiği belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Nablus kent merkezindeki Faysal Caddesi’nde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında 14 yaşındaki Sacid Cibril’in işgal güçlerine ait aracın çarpması sonucu yaralandığını söyledi.

İşgal güçleri Nablus’un kuzeybatısındaki Sebastia beldesine baskın düzenlerken, Yahudi yerleşimcilerin de kentin güneydoğusundaki Akraba beldesinde tarım arazilerine saldırdığı ifade edildi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM