Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 28 Mart 2019 11:41
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (28 Mart Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 13 Filistinliyi gözaltına aldı. 

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınanların direniş faaliyetlerine katıldıkları için aranan kişiler olduklarını öne sürdü. 

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, gözaltıların Ramallah, El-Halil ve Nablus vilayetlerini kapsadığını, işgal güçlerinin Selfit vilayetine de baskın düzenleyerek şehit Ömer Ebu Leyla’nın annesini sorguya çekti. 

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeyindeki Ebu Şuheydim köyünden Muhammed Şadi Ebu Şuheydim, Yasir Ebu Şuheydim ve Ali Kandah’ı gözaltına aldığı kaydedildi. 

El-Halil’de ise işgal güçleri El-Arrub Kampı’ndan Mehab El-Acarime’yi, Halhul köyünden Muhammed Raid Nevfel’i ve Kalkas Mezrası’ndan eski esir Naim Ebu Turki’yi gözaltına aldı. 

İşgal güçlerinin Nablus kentine baskın düzenleyerek Yezen Ebu İrmile Medyen Davud’u gözaltına aldığı belirtildi. 

İşgal güçleri, bu sabah erken saatlerde Selfit’in batısındaki Ez-Zaviye beldesinde şehit Ömer Ebu Leyla’nın evine baskın düzenledi. 

İşgal güçlerinin şehidin annesini sorguya çektiği, evde asılı olan şehide ait resimleri ve bayrakları indirdiği bildirildi. 

İşgal güçlerinin Beytlahim’e bağlı Tegu’ beldesine ve Kalkiliya’ya da baskın düzenlediği ifade edildi. 

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM