Video Foto Galeri Yazarlar
27.6.2019 - Perşembe

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 292
FİLİSTİN 19 Mart 2019 12:44
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (19 Mart Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 15 kişiyi gözaltına alırken, Selfit eylemcisini de aramayı sürdürüyor.

İşgal ordusu bu sabah yayınladığı bildiride, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bıçaklama ve ateş açma eylemini gerçekleştiren kişiyi arama operasyonunun devam ettiğini açıkladı.

İşgal ordusu sözcüsü, dün gece Batı Yaka’da direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 15 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Açıklamada, işgal güçlerinin Nablus kentindeki ve Za’mut köyündeki baskın ve aramaları sırasında silah ele geçirildiği öne sürüldü.

İşgal güçlerinin Ramallah’a bağlı Silvad, Rantis, El-Mezraa El-Ğarbiyye ve Deir Ebu Meşal beldelerinde dört Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Beytlahim’de üç kişiyi, El-Halil kentinde bir kişiyi ve Kudüs’e bağlı El-Ayzeriyye beldesinde bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Öte yandan, dün gece geç saatlerde Cenin’in güneyindeki Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırdığı ve iki Filistinlinin yaralandığı belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder