Video Foto Galeri Yazarlar
21.6.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 302
FİLİSTİN 27 Mart 2019 13:45
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (27 Mart Çarşamba) Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 16 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Deir Ebu Meşal beldesinde 10 kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin evlere baskın düzenleyerek arama yaptığı ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş atılmaması yönünde uyarıda bulunan broşürler dağıttığı ifade edildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentine ve kampına baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri evlere baskın düzenleyip ev sakinlerine saldırdı ve Kasem Basil Cebbarin ile Sultan El-Amir isimli genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeyinde yer alan El-Celzun Kampı yakınlarındaki Ez-Ziraa banliyösünde El-Kadı ailesinden üç genci gözaltına aldığı öğrenildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Kampı’nda Mahmud Velid El-Lahham ve Meali Meali’yi gözaltına aldığını ve kampta yaşanan çatışmalarda bir gencin yaralandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Nablus’ta eski esir Ubade Avvad’ı gözaltına aldığı, Fuad Bişarat isimli genci de dün akşam El-Ağvar’daki El-Hamra kontrol noktasından geçerken gözaltına aldığı kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder