Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 18 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 411
FİLİSTİN 28 Ocak 2019 22:24
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 18 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (28 Ocak Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca işgal askeri Tubas kentinin doğusundaki Tamun beldesinde baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında Abdullah Cihad Beni Avde, Adem Abdülaziz Beni Avde ve Muhammed Abdülaziz Bişarat’ı gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Tubas kentinde de Alâ Yasir Drağime ve İhab Muhammed Reşid Drağime’yi gözaltına aldı ve evlerinde arama yaptı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin Kampı’nda işgal güçlerinin Enes Ebu Reyyan, Kays El-Gül, Sair Merri Beni Ğurra ve Baha Cemil Rahhal’ı gözaltına aldığı kaydedildi.

Kalkiliya kentinin doğusundaki Kefer Kaddum beldesinde de işgal güçlerinin birçok eve baskın düzenlediği ve aramalar sırasında eşyalara zarar verdiği öğrenildi.

İşgal güçleri, Beytlahim’in güneydoğusundaki Beyt Ficar beldesinde üç kişiyi, Ramallah’ın batısındaki Kefer Nime beldesinde üç kişiyi, El-Halil’in güneyindeki Yatta kentinde de bir kişiyi gözaltına aldı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder