Video Foto Galeri Yazarlar
21.6.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 19 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 992
FİLİSTİN 17 Nisan 2019 16:32
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 19 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (17 Nisan Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 19 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan dokuz Filistinliyi gözaltına aldığını söyledi.

Bildiride, işgal ordusunun El-Halil vilayetindeki baskınlar sırasında 10 bin şikel (1 dolar = 3.6 şikel) para ele geçirildiği ve söz konusu paranın direniş eylemlerinin finansesi için tahsis edildiği öne sürüldü.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı’nda beş kişiyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde de beş kişiyi gözaltına aldığı, 14 yaşındaki İsmail Rıdvan isimli çocuğun ve babasının sorguya çekilmek üzere götürüldüğü kaydedildi.

Beytlahim vilayetinde de işgal güçlerinin kentin doğusundaki Er-Raşayide köyünden üç kişiyi ve güneydeki El-Hıdır beldesinden dört kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

El-Halil’e bağlı İzna beldesinde esir milletvekili Muhammed Mutlak Ebu Cahişe’nin evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin evde arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği bildirildi.

Eriha kentinin güneyindeki Akabetu Ceber Mülteci Kampı’nda işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda onlarca genç işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder