Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 20 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 444
FİLİSTİN 29 Nisan 2019 18:42
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 20 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (29 Nisan Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek aralarında eski esirlerin de yer aldığı 20 Filistinliyi gözaltına aldı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da 20 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı ve gözaltına alınan kişilerin işgal güçlerince aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Tulkerem’de eski esir Zahir Dikka’yı ve Selfit’in batısındaki Ez-Zaviye köyünde Yusuf Süfyan Ebu Leyla’yı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal askerlerinin Cenin’de Üsame Eymen Abid ve İhsan Eymen Abid isimli kardeşleri Kefer Dan bölgesindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

Bu arada, işgal güçleri Nablus kentine baskın düzenleyerek Belata Kampı sakinlerinden Mecdi Haşşaş’ı ve Asker Kampı sakinlerinden Yusuf Emced El-Eşkar’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’un güneyindeki Urif beldesi sakinlerinden Abdullah Şehhade, Seyfuddin Es-Safedi, Muhammed Es-Safedi ve Yusuf Ali Es-Safedi’yi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal ordusunun Kalkiliya kentinin doğusunda yer alan Tegu’ beldesi sakinlerinden Rebii Alâ Tegatıga ve Ramallah kenti sakinlerinden Muhammed Es-Sabbar’ı gözaltına aldığı öğrenildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder