Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 21 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 8 Nisan 2019 12:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 21 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 21 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah (8 Nisan Pazartesi) yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin direniş eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 21 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da Filistinlilerin evlerine düzenlediği baskınlar sırasında bir silah ve on binlerce şikel ele geçirdiği ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Tulkerem kentinde eski esir Kassam Riyad Budeyr’i ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin Kadooree Üniversitesi öğrencilerinden Basim Isam Iyd’i ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısında Nebi Salih köyünden 15 yaşındaki Muhammed Basim Et-Temimi ve Ramallah’ın batısındaki Beyt Sira köyünden 16 yaşındaki Ali Muhammed Ebu Safiyye’yi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçleri Ramallah’ın batısındaki Beyt Sira köyünden bir genci, kuzeydoğusundaki Silvad beldesinden bir başka genci, kuzeybatısındaki Nebi Salih köyünden bir genci ve El-Bire kenti El-Balua Mahallesi’nde Birzeit Üniversitesi öğrencisini gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM