Video Foto Galeri Yazarlar
25.5.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 24 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 404
FİLİSTİN 2 Ocak 2019 17:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 24 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine gerçekleştirdiği baskınlarda 24 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin Cenin vilayetinde dokuz kişiyi gözaltına aldığını bildirerek, gözaltına alınanların isimlerini şöyle açıkladı: Üsame Halil Imarine, Muhammed Cihad Ebu Bekir, Ahmed Abdullah Beni Ğurra, Ahmed Nidal Nubani, Muhammed Adnan Mahzumi, Nureddin El-Halidi, Muhammed Abdurrazık Hanun (16), Mutez Ebu Zeyd (16) ve Hamza Abdülhamid Mubeyyiz.

Kalkiliya’ya bağlı Kefer Kaddum beldesinde dört kişiyi gözaltına alan işgal güçlerinin Nablus vilayetinde de beş kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri, El-Halil’e bağlı Sair beldesinde Yezen Rağıb El-Ferruh, Kusay Nimr El-Ferruh ve Abdullah Musa Ceradat isimli gençleri gözaltına alırken Tubas vilayetinde de Beşşar Yakub El-Bedevi, Huzeyfe Muhammed Zuhur ve Halid Raid Drağime’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah onlarca askerle baskın düzenlediği ve beş kişiyi gözaltına aldığı Cenin’de işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında özellikle El-Cabiriyyat bölgesinde silah ve patlama sesleri duyuldu.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder