Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 4 Kişiyi Gözaltına Aldı

Okunma: 3569
FİLİSTİN 21 Temmuz 2019 13:06
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 4 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (21 Temmuz Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 4 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

KahveKitap
İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınanların işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcilerini hedef alan halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

İşgal güçlerinin bu sabah Beytlahim’in güneyindeki Ummu Selmune köyünde Fuad Yasin Tagatıga’yı ve Beytlahim’in batısındaki Vadi Fukin köyünde Ali Muhyi Dar Atıyye’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Ramallah’a bağlı Kuber köyüne baskın düzenleyerek Usame El-Bergusi isimli gençle eski esir Kenan Hazmavi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Kuber köyüne düzenlediği baskın sırasında şehit Salih El-Bergusi’nin duvarlardaki resimlerini sildiği belirtildi.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Beyt Rima beldesinde evine baskın düzenlediği Mahmud Emil Rasim isimli genci işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

İşgal güçleri, El-Halil’in doğusundaki Beni Naim beldesinde de Ayiş Hasan Ayiş Zeydat’ın evine gece yarısından sonra baskın düzenledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder