Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 46 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 426
FİLİSTİN 14 Aralık 2018 10:11
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 46 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri (13 Aralık Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 46 kişiyi gözaltına aldı.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri şehit Salih El-Bergusi’nin babası eski esir ve İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Ömer El-Bergusi’yi Kuber beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Kuber beldesinde ayrıca şehidin kardeşi Asıf El-Bergusi ve iki yakını ile üç kişiyi daha gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Hamas liderlerinden Fazıl Savafita’yı Tubas kentindeki evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Nablus kentinin doğusundaki Asker El-Cedid Kampı’nda da Fevzi, Adnan, Emced ve Raid Buşkar’ı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçleri, Filistinli direnişçi Eşref Nealive’yi bu sabah erken saatlerde Asker El-Cedid Kampı’nda Buşker ailesine ait bir evde şehit etmişti.

Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Silvad beldesinde üç kişiyi gözaltına alan işgal güçleri, Tulkerem’de de eski esir Bekir Hartuş ve iki kişiyi, El-Halil’e bağlı Dura beldesinden bir genci gözaltına aldı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder