Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Genci Gözaltına Aldı

Okunma: 405
FİLİSTİN 28 Şubat 2019 23:03
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Genci Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (28 Şubat Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek Filistinli 7 genci gözaltına aldı.

KahveKitap
İşgal güçlerinin bu sabah Ramallah vilayetinin çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek dört genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Ramallah’ın batısındaki Deir Ebu Meşal köyüne baskın düzenleyip üç genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Mahmud El-Hac Ğarib, Ömer Cemil ve Ahmed Ömer Ebu Rasile’yi gözaltına alarak evlerinde arama yaptığı kaydedildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin kentin güneybatısındaki Safa köyüne baskın düzenlediğini ve Mecdi Meşhur Kerrace’yi gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçlerinin ayrıca kuzeydeki Birzeit beldesine, El-Bire kentine ve bir benzin istasyonuna baskın düzenlediği öğrenildi.

Kalkiliya’da da işgal güçlerinin 30 yaşındaki Osman Rabhi Ebu Lebde isimli genci Kefer Saba Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

Baskın sırasında çatışmaların yaşandığı, Filistinliler arasında plastik mermiyle yaralanan ve göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenenler olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri, Nablus’un batısındaki Tel beldesinde de iki genci gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder