Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 411
FİLİSTİN 30 Nisan 2019 20:02
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (30 Nisan Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve sekiz kişiyi gözaltına aldı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle aranan sekiz kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bildiride, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Beyt Ur Et-Tahta köyünde patlayıcı ve el bombası imalatında kullanılan bir torna cihazına el koydukları öne sürüldü.

Bildiride ayrıca, işgal askerlerinin baskınlar ve aramalar sırasında Cenin bölgesinde M-16 tipi bir silah ele geçirdikleri iddia edildi.

İşgal güçleri Ramallah’a bağlı Kefer Nime köyüne baskın düzenleyerek 15 yaşındaki Remzi Midhat Abdu’yu ve 15 yaşındaki Ahmed Nezih Ebu Adi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin köyde ayrıca eski esir Yusuf Hasan Ebu Adi’yi evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin baskını sırasında işgal askerleriyle Filistinli onlarca genç arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

Çatışmalar sırasında Filistinli bir gencin plastik mermiyle göğsünden hafif bir şekilde yaralandığı, işgal askerlerinin köyün doğusunda bulunan şehit Emir Derrac ile şehit Yusuf Ankavi’ye ait anıtı yıktığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın doğusundaki Silvad beldesinde de bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder