Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 9 Kişiyi Gözaltına Aldı

Okunma: 5887
FİLİSTİN 25 Haziran 2019 12:48
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 9 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (25 Haziran Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 9 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

KahveKitap
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 9 kişiyi gözaltına aldığını öne sürdü.

İşgal güçlerinin Nablus’un güneyindeki Cemain beldesinde üç kişiyi ve Beytlahim’in kuzeyindeki El-Izze Kampı’nda bir kişiyi, Ramallah’ın kuzeybatısındaki Nebi Salih köyünde bir kişiyi, Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı’nda iki genci gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçleri Kalkiliya kenti Kefe Saba Mahallesi’nde bir eve baskın düzenledi ve evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Cenin Kampı’na düzenlediği baskın sırasında kamp sakinleriyle işgal askerleri arasında çatışma yaşandığı bildirildi.

Bu arada, işgal gülerinin İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili Nayif Er-Recub ve eski esir İbrahim Şahin’in Dura kentindeki evlerine baskın düzenlediği ve her ikisini de işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah’ın kuzeybatısındaki Kefer Ayn köyü sakinlerinden Salih Ömer Er-Rıfai’yi ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Havara kontrol noktasını bu sabah saat 7’den yarın akşam 6’ya kadar kapatma kararı aldığı ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder