Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

İşgal Güçleri Batı Yaka’da Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

Okunma: 364
FİLİSTİN 10 Nisan 2019 15:15
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (10 Nisan Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da direniş eylemlerine karıştıkları için aranan beş kişiyi gözaltına aldığını ileri sürdü.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Cenin’in güneyindeki Seyletu’z-Zuhur beldesi belediye meclisi üyesi Adnan Halil Melaliha’yı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin 19 yaşındaki Ali Yusuf Tagatıga’yı Beytlahim’in güneyinde yer alan Beyt Feccar beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin bu sabah El-Halil vilayetine bağlı Ez-Zahiriyye, Beyt Ummer, Beyt Avva ve Tergumya beldelerinde birçok eve baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı kaydedildi.

El-Halil kentinin bazı mahallelerine de baskın düzenleyen işgal güçlerinin Halhul ve Sair beldelerinin girişleri ile El-Halil kentinin kuzey girişinde barikatlar kurduğu, araçları durdurarak arama ve kimlik kontrolü yaptığı bildirildi.

Selfit’in kuzeyindeki Kefel Haris beldesine baskın düzenleyen ve evlerde arama yapan işgal güçlerinin baskın sırasında bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin dün gece Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesinde Muhammed ve Hasan Yusuf Dehmaz kardeşleri gözaltına aldığı öğrenildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder