Video Foto Galeri Yazarlar
25.8.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Batı Yaka’daki Gösterileri Sert Bir Şekilde Bastırdı

Okunma: 599
FİLİSTİN 18 Kasım 2018 01:31
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’daki Gösterileri Sert Bir Şekilde Bastırdı

İşgal güçleri, Filistinli ve uluslararası gazetecilerin işgal altındaki Kudüs şehrinin kuzeyinde yer alan Kalendiya askeri geçiş noktasında yaptıkları gösteriye sert bir şekilde müdahale ederek göstericileri dağıttı.

KahveKitap
Enformasyon kaynakları, onlarca Filistinli ve uluslararası gazetecinin “Gazeteciler Çapraz Ateşte” başlığıyla yapılan enformasyon konferansı faaliyetleri kapsamında Kalendiya mülteci kampından askeri geçiş noktasına doğru yürüyüşe geçtiklerini belirttiler.Kaynaklar, işgal güçlerinin barışçıl gösteriye göz yaşartıcı ve ses bombalarıyla saldırarak onlarca gazetecinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden olduklarını ifade ettiler.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın Nablus şehrinin güneyinde yer alan Urif Beldesinde zeytin fidanı dikimi faaliyetlerine katılan Filistinlilere saldıran işgal güçleri 10 kişiyi yaraladılar.

Hastane kaynakları işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu zeytin fidanı dikimine katılanlardan 10 kişinin yaralandığını ve onlarcasının da boğulma tehlikesi geçirdiğini ifade ettiler.

Urif Köy Konseyi Başkanı Mazin Şahade verdiği bilgide, işgal güçlerinin El-Merah Beldesi girişinde zeytin fidanlarını dikmeye çalışan Filistinlilere saldırdıklarını, halkı dağıtmak için yoğun bir şekilde gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandıklarını ifade etti.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder