Video Foto Galeri Yazarlar
21.5.2019 - Salı

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

Okunma: 646
FİLİSTİN 17 Eylül 2018 15:58
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (17 Eylül Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 13 Filistinliyi gözaltına aldı.Fiem'in yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Nablus kentinin batısındaki El-Ayn Kampı’na baskın düzenleyerek Fadi Ceberi isimli genci gözaltına aldı.


Cenin’de ise işgal güçleri bu sabah erken saatlerde kentin batısındaki Es-Seyletu’l-Harisiyye beldesinde bir eve baskın düzenleyerek arama yaptı ve evde bulunan 1500 şikele el koydu.İşgal askerlerinin El-Halil’in Eski Belde semtinde birçok eve baskın düzenlediği ve Sadeddin Cabir isimli eski esiri gözaltına aldığı kaydedildi.

Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde de bu sabah erken saatlerde işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. İşgal güçlerinin beldenin ana girişini bir haftadır kapalı tuttuğu belirtildi.
İşgal güçleri Tulkerem’de ise Azbetu Nasır bölgesiyle Şuveyke banliyösüne baskın düzenledi.

Kudüs’te ise işgal güçleri Halid Anter, İbrahim Mutayr ve Mahmud El-Mellah isimli üç Filistinliyi ve El-İseviyye beldesinde de altı kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri Ramallah vilayetinde de Beyt Lukya beldesinden Mehdi Asi ve Abud beldesinden Abdurrauf El-Bergusi’yi gözaltına aldı.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder