Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 14 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 2 Nisan 2019 19:26
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 14 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (2 Nisan Salı) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 14 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da aranan 12 kişiyi ve Kudüs’ün kenar mahallelerinde de iki kişiyi gözaltına aldığını öne sürdü.

İşgal ordusu, Beyt Ummer beldesinde yapılan aramalar sırasında yerel yapım Karlo marka silah ele geçirildiğini iddia etti.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Hamas liderlerinden milletvekili Hasan Yusuf’u Ramallah’ın batısında yer alan Beytunya beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah ayrıca İbrahim, Yusuf ve Receb Numan Mutayr isimli üç kardeşi Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Kefer Akab köyündeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçleri, Cemal Halef ve Muhammed Cemal Halef’i Kudüs’ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde bulunan evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Cenin kentinin doğusundaki Calgamus beldesinde Muaviye Tahir El-Kırım’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve evde arama yaparak eşyalara zarar verdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM