Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs'te 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 1703
FİLİSTİN 13 Ekim 2016 15:25
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs'te 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (13 Ekim Perşembe) Kudüs'ün ve Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek 16 Filistinliyi gözaltına aldı..

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka'da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 9 Filistinlinin gözaltına alındığını öne sürdü.İşgal ordusunun bildirisinde, Ramallah'ın kuzeybatısındaki Deir Ebu Meşal beldesinden bir Filistinlinin, Beytlahim yakınlarındaki Tegu' ve Nahhalin beldelerinden beş Filistinlinin, El-Halil'in kuzeybatısındaki İzna beldesinden de üç Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Öte yandan, işgalcilere ait 0404 sitesi,  işgal güçlerinin Batı Yaka'da bir Filistinliyi 100 bin şikelle yakaladığını ve söz konusu paranın direniş eylemleri gerçekleştirmede kullanılacağının tahmin edildiğini yazdı.İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitede yer alan haberde, parayı Nablus'taki Hamas üyelerine götürmek isteyen kişinin Nablus'un güneyindeki Zatera kontrol noktasında yakalandığı belirtildi.

Bu arada, Kudüs'teki baskınlarını sürdüren işgal güçlerinin dün gece ve bu sabah erken saatlerde 6 Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |