Video Foto Galeri Yazarlar
22.5.2019 - Çarşamba

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 29 Kişiyi Gözaltına Aldı

Okunma: 321
FİLİSTİN 20 Aralık 2018 10:41
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 29 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri 19 Aralık Çarşamba günü sabah erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Şuveyke bölgesinde şehit Eşref Nealive’nin önceki gün bir kısmını yıktığı evine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin ayrıca şehidin dayısı Gassan Mehdavi’nin, kız kardeşi Henadi ve amcası Azzam’ın evlerine, ayrıca Nablus’un El-Meacin Mahallesi’nde oturan kız kardeşi Feyruz’un evine baskın düzenlediği belirtildi.
Kaynaklar, şehidin akrabalarından bazılarının işgal güçlerinin evlerinde farklı bir şekilde arama yaptığını ve tahribata yol açtığını fark ettiklerini söyledi.

Şehidin kız kardeşi Henadi’nin işgal güçlerinin evinde yaptığı arama sırasında evin perdelerini söktüğünü ve birtakım garip cihazlar çıkardığını fark ettiği kaydedildi.

Gözlemciler, Nealive’nin şehit edilmesinin ardından işgal güçlerinin şehidin yakınlarının evlerine düzenlediği baskınların daha önce yerleştirilen dinleme cihazlarını sökmek amacıyla gerçekleştirilmiş olabileceğine işaret etti.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder