Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Birçok Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 375
FİLİSTİN 17 Mart 2019 12:53
Videoyu Aç İşgal Güçleri Birçok Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin bu sabah (17 Mart Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Batı Yaka’da düzenlediği baskınlar sırasında direniş eylemlerine katıldıkları için arandıklarını ileri sürdüğü 10 kişiyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Belata Kampı’ndan üç genci bu sabah erken saatlerde Nablus’un güneyindeki Havara kontrol noktasından geçtiği sırada gözaltına aldığını bildirdi.

Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin 17 yaşındaki Muhammed Ali Ğuneym’i babasının evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tulkerem’in İrtah banliyösüne baskın düzenlediği, bölge sakinlerine saldırarak evlerde arama yaptığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Civril Belhavi ve Esyed El-Huli’nin evine baskın düzenleyerek her iki evde de arama yaptı ve eşyalara zarar verdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder