Video Foto Galeri Yazarlar
26.8.2019 - Pazartesi

İşgal Güçleri Bu Sabah 27 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 492
FİLİSTİN 13 Mart 2019 22:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri Bu Sabah 27 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (13 Mart Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka, Kudüs ve 1948’de işgal edilen topraklarda birçok bölgeye baskın düzenleyerek 27 Filistinliyi gözaltına aldı.

KahveKitap
İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde eski esirlerden İzzeddin Ebu Diye’yi Tulkerem kentinin doğusunda yer alan Nuru Şems Kampı’ndaki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Cenin kampından 5 kişiyi, Cenin kentinden 2 kişiyi, Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinden 2 kişiyi ve Kalkiliya kentinden 2 kişiyi, Ramallah kentinden de bir aktivisti gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Tulkerem’den iki kişiyi, kentin kuzeyindeki Sayda beldesinden bir genci, Kudüs’ün kuzeybatısındaki El-Cedire beldesinden bir kişiyi ve Eriha’nın kuzeydoğusundaki El-Uca köyünden de bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil’in doğusundaki Beni Naim beldesinden bir kişiyi, El-Arrub Kampı’ndan eski esir Kerim Ebu Sel’i, kentin kuzeyindeki Surif köyünden iki genci ve güneydeki El-Fevvar Kampı’ndan bir kişiyi gözaltına aldığını söyledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder