Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 11 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 554
FİLİSTİN 14 Ekim 2018 12:44
Videoyu Aç İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 11 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (14 Ekim Pazar) Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 11 kişiyi gözaltına alırken, Kudüs’te işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, gözaltına alınanların sorguya çekilmek için götürüldükleri yerlerin henüz öğrenilemediğini söyledi.İşgal ordusu, Beytlahim’deki baskınlar ve aramalar sırasında silah ele geçirildiğini öne sürdü.
Bu arada, dün gece Kudüs’ün kuzeyindeki Er-Ram beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, onlarca işgal askerinin beldeye baskın düzenlediğini ve belde sakini gençlerle çatıştığını, işgal güçlerinin girişleri kapatarak Filistinlilerin beldeye girmelerine izin vermediğini belirtti.
İşgal güçlerinin beldede bulunan Ebu Şelbek ailesine ait benzin istasyonuna da baskın düzenlediği ve benzin istasyonunda çalışanlara kötü muamelede bulunduğu kaydedildi.

El-Halil’e bağlı Dura beldesinin doğusundaki Vadi Ebu’l-Kamra Mahallesi’nde de işgal güçlerinin evlere düzenlediği baskınlar sırasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.
Görgü tanıkları, Filistinli gençlerin taşlarla ve boş şişelerle direnişi karşısında geri çekilmek zorunda kalan işgal güçlerinin çok sayıda göz yaşartıcı bomba kullandığını söyledi.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder