Video Foto Galeri Yazarlar
19.5.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 20 Kişiyi Gözaltına Aldı

Okunma: 394
FİLİSTİN 24 Aralık 2018 12:01
Videoyu Aç İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 20 Kişiyi Gözaltına Aldı

Filistin halkına karşı baskılarını artıran işgal güçleri bu sabah Batı Yaka’nın değişik noktalarına yaptığı baskın ve aramalarda 20 kişiyi gözaltına aldı.

Gece sabaha doğru ve sabah saatlerinde baskınlar düzenleyen, insanları yataklarından kaldıran, halka ve çocuklara karşı terör estiren işgal güçlerinin girdiği bazı evlerde eşyaları kırdığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre bu sabah Nablus’un birçok semtiyle, Ramallah’ın batısındaki Deir Nizam beldesine ve Kalkiliya’da birçok semte baskın düzenleyen işgal güçleri 20 kişiyi gözaltına alırken, ev sakinlerinden bazılarını evlerde sorguladı.

İşgal güçlerinin baskın yaptığı semt, belde ve köylerde Filistinli gençlerin işgal güçlerine karşı sokaklara dökülmeleri üzerine çatışmaların çıktığını belirten kaynaklar, çatışmaların saatlerce sürüdüğünü kaydetti.

İşgal güçleri dün akşam Filistin Tarım Bakanı Süfyan Sultan’ı Ramallah çıkışında gözaltına alıp silah zoruyla askeri noktaya götürdü ve aracının içini didik didik aradıktan sonra araçtaki sinyal cihazına el koydu.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder