Video Foto Galeri Yazarlar
26.6.2019 - Çarşamba

İşgal Güçleri Bu Sabah El-Halil’deki Birçok Okula Bombalarla Saldırdı

Okunma: 604
FİLİSTİN 15 Nisan 2019 16:54
Videoyu Aç İşgal Güçleri Bu Sabah El-Halil’deki Birçok Okula Bombalarla Saldırdı

İşgal güçlerinin bu sabah (15 Nisan Pazartesi) El-Halil kentinin güney bölgesinde birçok okula göz yaşartıcı bomba atması üzerine onlarca öğrenci ve öğretmen boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgal güçleri El-Halil Erkek Ortaokulu, Hatice Binti Huveylid Erkek Ortaokulu, Zünnureyn Erkek Ortaokulu, El-Haciriyye Erkek Ortaokulu ve Tarık Bin Ziyad Erkek Lisesi’ne sabah içtiması sırasında göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attı.

İşgal güçlerinin okullara saldırması üzerine öğrencilerin korkuya kapıldıkları, onlarca öğrenci ve öğretmen ile bölgede bulunan vatandaşların bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendikleri ve tedavilerinin olay yerinde yapıldığı belirtildi.

El-Halil’deki okullarda okuyan öğrenciler ve görev yapan öğretmenlerin İbrahim El-Halil Camii’nin batısındaki Ebu’r-Riyş askeri kontrol noktasında ve Eski Belde semti girişinde kurulu “160” Er-Recebi kontrol noktasında görevli işgal güçlerinin sürekli saldırılarına maruz kaldıkları kaydedildi.

Wafa Haber Ajansı’na konuşan öğretmenler, işgal güçlerinin okullara bombalarla saldırmasının eğitim ve öğretimi aksattığını, öğrenciler arasında büyük korkuya yol açtığını söyledi.

İşgal güçlerinin okullara sürekli saldırdığına dikkat çeken öğretmenler, işgalcilerin Filistin eğitim ve öğretimini kasıtlı olarak hedef aldığını ifade etti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder