Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

İşgal Güçleri Çakıl Toplayan Filistinli İşçilere Ateş Açtı

Okunma: 422
FİLİSTİN 10 Nisan 2019 15:27
Videoyu Aç İşgal Güçleri Çakıl Toplayan Filistinli İşçilere Ateş Açtı

İşgal güçleri bu sabah (10 Nisan Çarşamba) Gazze Şeridi’nin güneyinde sınır ihlali yaptı ve bölgede çalışan Filistinli işçilere ateş açtı.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal ordusuna ait dört askeri buldozer bu sabah Rafah kentinin doğusundaki El-Mutabbak Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne girdi.

İşgal güçlerinin sınırı geçerek belirli bir mesafede Rafah vilayetine ait arazilere girdiği belirtildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Rafah’ın kuzeydoğusundaki Sofa bölgesinde çakıl toplayan Filistinli işçilere ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği sınır ihlallerinde son dönemde artış gözlemlendiği ve ihlallerin neredeyse günlük hale geldiği belirtildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere, işçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder