Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

İşgal Güçleri Ekim Ayında Filistinlilere Yönelik 421 İhlal Gerçekleştirdi

Okunma: 342
FİLİSTİN 6 Kasım 2018 14:41
Videoyu Aç İşgal Güçleri Ekim Ayında Filistinlilere Yönelik 421 İhlal Gerçekleştirdi

Kudüs Araştırma Merkezi’nin bildirdiğine göre İşgal Güçleri Ekim Ayında Filistinlilere Yönelik 421 İhlal Gerçekleştirdi

KahveKitap
Kudüs Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin Ekim ayında Filistinlilere yönelik toplam 421 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.İşgal güçlerinin barikatlar ve kontrol noktalarıyla Batı Yaka’yı parçalara böldüğünü belirten Kudüs Araştırma Merkezi, önemli yolların trafiğe kapatıldığını, köylerin kuşatıldığını, evlerin ve iş yerlerinin yıkıldığını, arazilere el konulduğunu, baskınlar sırasında Filistinlilerin evlerindeki paraların çalındığını bildirdi.

Kudüs Araştırma Merkezi Müdürü Imad Ebu Avvad, Filistinlilere yönelik ihlalleri tırmandırmanın işgal rejiminin sabit politikası haline geldiğini ifade etti.

Ebu Avvad, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri himaye ederek Filistinlileri ve topraklarını hedef alan yerleşimcileri daha çok ihlale cesaretlendirdiğini söyledi.

İnsan hakları örgütlerinden ve uluslararası kuruluşlardan işgal güçlerinin ihlalleri karşısında sessiz kalmamalarını isteyen Ebu Avvad, söz konusu ihlallerin uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınan en temel hakları dahi hedef aldığına dikkat çekti.

Ebu Avvad, Filistinlilerin evlerinde ve yolculuklarında güvende olmadıklarını, canlarının ve mallarının sürekli tehdit altında olduğunu kaydetti.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder