Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

İşgal Güçleri El-Arakib Köyünü 142’nci Kez Yıktı

Okunma: 905
FİLİSTİN 17 Nisan 2019 17:08
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Arakib Köyünü 142’nci Kez Yıktı

İşgal yönetimi yıkım ekipleri bu sabah (17 Nisan Çarşamba) En-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyünü 142’nci kez ve bu ay içinde ikinci kez yıktı.

El-Arakib köyü sakinlerinden aktivist Aziz Et-Turi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçleri ve özel kuvvetler himayesinde köye baskın düzenleyen yıkım ekiplerinin çadırları ve sacdan yapılmış evleri yıktığını söyledi.

Çadırların ve evlerin ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle yıkıldığına işaret eden Et-Turi, ailelerin evsiz kaldıklarını belirtti.

İşgal güçlerinin köy sakinlerine kötü muamelede bulunduğunu kaydeden Et-Turi, sabah erken saatlerde yaşlı annesinin ve oğlunun işgal güçlerince gözaltına alınarak Bi’r Es-Seba kentindeki polis merkezine götürüldüklerini açıkladı.

İşgal yönetimi El-Arakib köyündeki evleri sürekli yıkarak köy halkını bıktırmayı ve göçe zorlamayı, el koyacağı köy arazilerini Yahudi yerleşimi projelerinde kullanmayı hedefliyor.

El-Arakib köyü sakinleriyse işgal güçlerince yıkılan evlerini her defasında yeniden inşa ederek topraklarını asla terk etmeyeceklerini söylüyor.

Meşru yerleşim alanı olmadığı ve üzerinde kurulduğu arazilerin işgal rejimine ait devlet arazisi olduğu iddiasıyla El-Arakib köyünü 27 Temmuz 2010’dan bu yana 142’inci kez yıkan işgal güçleri, köyü en son 4 Nisan’da yıkmıştı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder