Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

İşgal Güçleri El-Faria Kampı'nda Filistinli Bir Genci Şehit Etti

Okunma: 2483
FİLİSTİN 11 Ocak 2017 16:00
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Faria Kampı'nda Filistinli Bir Genci Şehit Etti

İşgal güçlerinin bu sabah (10 Ocak Salı) erken saatlerde Nablus vilayetindeki El-Faria Mülteci Kampı'na düzenlediği baskın sırasında Filistinli bir genç şehit oldu.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 32 yaşındaki Filistinli eski esir Muhammed Es-Salihi, işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit oldu. Filistinli gencin naaşının tekbir sesleri eşliğinde hastaneye götürüldüğü ve kampa öfkenin hakim olduğu belirtildi.

Kaynaklar, El-Faria Mülteci Kampı'na baskın düzenleyen işgal güçlerinin birçok evde arama yaptığını, işgal askerlerinden bazılarının evlerin çatılarına çıkarak gelişigüzel ateş açtığını bildirdi.

İşgal güçlerinin eski esir Es-Salihi'yi doğrudan hedef alarak boynundan, göğsünden ve bacaklarından vurduğu ve şehit ettiği kaydedildi.
Şehit Es-Salihi'nin annesi oğlunun daima şehit olmayı arzu ettiğini söyleyerek, sonunda arzusuna kavuştuğunu ifade etti.
Şehidin annesi ayrıca işgalci Siyonistlerden şehidin intikamının alınmasını istedi.

Şehidin yayınlanan fotoğraflarında doğrudan boynuna ateş edildiği ve boynundan vurulduğu görüldü.

İşgal güçlerinin baskın sırasında El-Faria Mülteci Kampı'nda birçok genci de gözaltına aldığı ve gözaltına alınanlardan üçünün Mahmud Cebbarin, Kays Neşet ve Mahmud Nazmi Ebu Hasan isimli gençler olduğu öğrenildi.
Kaynak : FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |