Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri El-Halil’de Filistinlilere Ait Tesisleri Yıktı

FİLİSTİN 17 Haziran 2019 22:43
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Halil’de Filistinlilere Ait Tesisleri Yıktı

İşgal güçleri bugün (17 Haziran Pazartesi) El-Halil kentinin güneyinde yer alan Yatta beldesine bağlı El-Mesafer Eş-Şarkiyye’nin Hılletu’d-Dab’a bölgesinde Filistinlilere ait iki tesisi yıktı.

KahveKitap
Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cebur, işgal güçlerinin Hılletu’d-Dab’a bölgesine baskın düzenleyerek yıkıma başladığını söyledi.

El-Cebur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerince yıkılan tesislerin Muhammed Ali Cabir Ed-Debabise’ye ait olduğunu ve Ed-Debabise’nin ailesinin 10 kişiden oluştuğunu bildirdi.

Mesafer Yatta bölgesinin sürekli olarak işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına maruz kaldığı, işgalcilerin stratejik bölgede yaşayan Filistinlileri kovarak arazilerine el koymak istedikleri kaydedildi.

Filistinli ailelere inşaat izni vermeyen işgal yönetimi, Filistinlilerin yeni inşa ettikleri ya da genişlettikleri evlerini, barakalarını ve dükkanlarını ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkıyor.

Bir yandan Filistinlilerin evlerini ve dükkanlarını yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca