Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

İşgal Güçleri El-Halil’in Güneyinde Bir Parkı ve Su Kuyularını Yıktı ​

Okunma: 3849
FİLİSTİN 25 Temmuz 2019 10:47
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Halil’in Güneyinde Bir Parkı ve Su Kuyularını Yıktı ​

İşgal güçleri dün (24 Temmuz Çarşamba) El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesinin doğusunda yer alan Ummu’l-Hayr Mezrası’nda tabiat parkını ve dört kuyuyu yıktı.

KahveKitap
Halk Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal güçlerinin buldozerlerle dört kuyuyu ve tabiat parkını bu ay içinde ikinci kez yıktığını, parktaki ağaçları söktüğünü bildirdi.

İşgal güçlerin iki hafta önce bir çocuk parkını, tabiat parkındaki dokuz kuyuyu yıkmış, askeri eğitim alanı olduğu iddiasıyla parktaki ağaçları sökmüştü.

İşgal güçlerinin yıktığı tabiat parkının 750 dönüm genişliğinde ve ağaçlarla kaplı olduğu, Yatta’nın doğusunda yaşayan bedevi Arap toplulukları için nefes alabilecekleri bir alan oluşturduğu, bölge sakinlerinin hayvanlarını parktaki kuyuların sularıyla suladıkları belirtildi.

İşgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Yatta’nın doğusundaki bölgeye sık sık baskın düzenlediği, bölge sakinlerini topraklarından zorla uzaklaştırıp Yahudi yerleşkelerini genişletmek için arazilerine el koymak istediği kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder