Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

İşgal Güçleri El-Halil ve Kudüs'te Biri Bayan 8 Filistinliyi Tutukladılar

Okunma: 1565
FİLİSTİN 10 Ağustos 2019 10:33
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Halil ve Kudüs'te Biri Bayan 8 Filistinliyi Tutukladılar

Siyonist işgal güçleri bugün (10 Ağustos Cumartesi) sabah erken saatlerden itibaren Batı Yaka'nın güneyindeki El-Halil bölgesinde ve işgal altındaki Kudüs şehrinde biri bayan 8 Filistinliyi tutuklayarak bilinmeyen yerlere götürdüler.

KahveKitap
Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri El-Halil şehrinin batısındaki Beyti Kahil beldesinden biri bayan dört kişiyi, Kudüs şehrinin kuzeydoğusundaki El-İsaviyye köyünden de dört genci tutukladılar.

Quds Press Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre El-Yemam birliğinin destek verdiği işgal güçleri El-Halil'in kenar mahallelerinde evlere baskınlar düzenleyerek sahiplerini şiddetli bir şekilde darp ettiler. Buralarda saldırıya uğrayan gençlerden ikisi yaralanarak hastaneye kaldırıldılar.

El-Halil'in Beyti Kahil beldesinde tutuklananların ise Kasım Arif Mahmud Asafire ile eşi İnas Asafire ve İkrime Salih ile kardeşi Nasir Salih Asafire olduğu bildirildi.

Kudüs'ün El-İsaviyye köyünde ise dört kişinin tutuklandığı, bunlardan birinin çıkan çatışmalarda lastik kaplı mermiyle yaralandığı belirtildi. İşgal güçleri burada Et-Tur Caddesi'nde çıkan çatışmalarda lastik mermiler ve ses bombalarıyla gençlere saldırdılar. Çatışmalarda El-Yasini ailesinden bir genç ayağından yaralandıktan sonra tutuklandı. Ayrıca Et-Tavil ailesinden bir genç tutuklandı.

İşgal güçlerinin El-İsaviyye'de söz konusu iki kişinin yanı sıra Muhammed Heysem Mustafa ve Muhammed Bekr Mustafa isimli şahısları bakkal dükkanlarında bulundukları sırada tutukladıkları bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder