Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

İşgal Güçleri Filistinlilere Ait 100 Daireyi Yıkmaya Hazırlanıyor

Okunma: 3145
FİLİSTİN 18 Temmuz 2019 21:14
Videoyu Aç İşgal Güçleri Filistinlilere Ait 100 Daireyi Yıkmaya Hazırlanıyor

İşgal güçleri bugün (18 Temmuz Perşembe) Kudüs kentinin güneyindeki Sur Bahir köyüne baskın düzenleyerek yıkmayı planladığı evlerin ölçülerini aldı.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Vadi El-Hıms bölgesine baskın düzenlediğini ve Filistinlilere ait 100 dairenin ikinci kez ölçülerini aldığını söyledi.

Sur Bahir köyündeki Vadi El-Hıms Mahallesi Aileleri Komitesi Başkanı Hammade Hammade, işgal güçlerinin ve belediye ekiplerinin İsrailli müteahhitlerle birlikte yıkımı planlanan evlerin ölçülerini aldığını bildirdi.

Hammade, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin söz konusu evleri yıkmak için hazırlık yaptığını, 40 dairelik bir binanın sahibi Muhammed Ebu Tayr’ın da bu bilgiyi teyit ettiğini belirtti.

İşgal güçlerinin ev sahiplerine evlerini kendi elleriyle yıkmaları için verdiği sürenin bugün sona erdiğini bildiren Hammade, binaların her an yıkılabileceğini ifade etti.

Vadi El-Hıms Mahallesi, Kudüs’ün güneyindeki Sur Bahir köyünün kenarında yer alıyor ve köyün diğer mahallelerinin aksine Kudüs’teki işgal belediyesi sınırları içinde değil Batı Yaka sınırları içinde bulunuyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder