Video Foto Galeri Yazarlar
12.12.2019 - Perşembe

İşgal Güçleri Gazze'de Göstericilere Ateş Açtı

FİLİSTİN 22 Haziran 2019 10:49
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gazze'de Göstericilere Ateş Açtı

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında dün (21 Haziran Perşembe) ikindiden sonra Gazze Şeridi’nin doğusunda düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin müdahalesi sonucu göstericilerden bazıları yaralandı.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, 7 göstericinin işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu yaralandığını ve onlarca kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin doğu bölgelerinde göstericileri mermilerle ve göz yaşartıcı bombalarla hedef aldığını bildirdi.

Gazze Şeridi sakini Filistinliler bugün ikindiden sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmak için sınır hattı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Bahreyn’in başkenti Manama’da düzenlenecek çalıştaydan birkaç gün önce gerçekleştirilen gösterilere Gazzelilerin yoğun ilgi gösterdiğini bildirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, dün yayınladığı bildiride Filistinlileri Gazze Şeridi’nde, Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilen topraklarda “Topraklarımız satılık değil” sloganıyla düzenlenecek 63’üncü Cuma gösterilerine katılmaya davet etmişti.

Heyet, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin amacına ulaşıncaya ve Gazze Şeridi’ne uygulanan abluka kırılıncaya kadar devam edeceğini açıkladı.

Filistin davasını tasfiye amacıyla Bahreyn’de düzenlenecek çalıştayı reddettiklerini kaydeden Heyet, tüm ülkeleri çalıştayı boykota davet etti.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca