Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 20 Yaralı

Okunma: 560
FİLİSTİN 15 Şubat 2019 22:00
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 20 Yaralı

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında bugün (15 Şubat Cuma) ikindiden sonra Gazze Şeridi’nin doğusunda düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan edindiği bilgiye göre, gösterilerde 20 kişi gerçek mermiyle yaralanırken yüzlerce kişi de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu bildiren Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bir genç kızın başından ve bir çocuğun göğsünden yaralandığını söyledi.

Binlerce Filistinli bugün ikindi saatlerinde Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilen 47’inci Cuması gösterilerine katılmak üzere sınır hattı yakınlarında kurulan dönüş kamplarına akın etti.Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Gazze halkına sınır bölgelerinde kurulan dönüş kamplarında gerçekleştirilecek gösterilere geniş bir şekilde katılım sağlanması çağrısında bulunmuştu.

İşgal güçlerinin sebep olduğu sıkıntılara rağmen Filistinlilerin dönüş hakkını savunan gösterilerin devam edeceğini belirten heyet, ablukaya maruz kalmadan onurlu bir yaşam sürmenin Gazze halkının da hakkı olduğunu hatırlattı.

Gazze Şeridi'nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder