Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 30 Yaralı

Okunma: 719
FİLİSTİN 18 Ocak 2019 22:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 30 Yaralı

Gazze Şeridi’nin doğusunda bugün (18 Ocak Cuma) Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan edindiği bilgiye göre, Gazze Şeridi’nin doğusunda ikisi gazeteci ve üçü ilk yardım görevlisi olmak üzere 30 kişi işgal güçlerinin silahlarından çıkan mermilerle yaralandı.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü 43’üncü Cuması faaliyetlerine katılmak üzere Filistinliler bugün ikindiden sonra Gazze Şeridi doğu sınırı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bu hafta “Birlik Zaferin Yoludur” sloganıyla düzenlenen gösterilere katılmak için binlerce Filistinlinin dönüş kamplarına gittiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin her zaman olduğu gibi göstericilere gerçek mermilerle ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını bildirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Heyeti, Gazze halkına hoparlörlerle çağrıda bulunarak “Birlik Zaferin Yoludur” Cuması gösterilerine katılmaya davet etmişti.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi'nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, Filistin halkının 43’üncü Cumasında Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmasının hedeflerini gerçekleştirinceye kadar sürecek bir mücadele verdiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder