Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Sınır İhlali Yaptı

Okunma: 3227
FİLİSTİN 24 Temmuz 2019 15:48
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Sınır İhlali Yaptı

İşgal güçleri bu sabah (24 Temmuz Çarşamba) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırı geçerek Gazze Şeridi topraklarına girdi ve arazi tesviyesi yaparak etrafa ateş açtı.

KahveKitap
Saha gözlemcilerinden edinilen bilgiye göre, işgal güçleri bu sabah işgal ordusuna ait sekiz buldozerle Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda sınırdan belli bir mesafeye kadar içeriye girdi.

İşgal ordusuna ait buldozerlerin bölgede arazi tesviyesi yaptığı ve buldozerleri koruyan işgal güçlerinin aralıklarla çevreye ateş açtığı belirtildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere, işçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.

İşgal güçlerinin ihlallerinin Mısır, Katar ve Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğuyla 2018 yılında sağlanan ateşkese de aykırı olduğu ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder