Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Sınır İhlali Yaptı

Okunma: 340
FİLİSTİN 8 Nisan 2019 15:59
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Sınır İhlali Yaptı

İşgal güçleri bu sabah (8 Nisan Pazartesi) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde belirli bir mesafede sınır ihlali yaptı ve Gazze Şeridi’nin sahilleri açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara ateş açtı

Yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait altı buldozerin ve iş makinalarının bu sabah Beyt Lahiya beldesinin kuzeyindeki “Zikim” kapısından geçerek Gazze Şeridi’nin kuzeyine girdiğini söyledi.

Kaynaklar, işgal ordusuna ait buldozerlerin ve iş makinalarının bölgedeki arazilerde kazı ve tesviye çalışması yaptığını bildirdi.

Öte yandan, işgal donanmasına ait hücumbotların Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerine ateş açtığı ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder