Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Gece Yine Mescidi Aksa'yı Bastılar

Okunma: 295
FİLİSTİN 13 Mayıs 2019 12:02
Videoyu Aç İşgal Güçleri Gece Yine Mescidi Aksa'yı Bastılar

Siyonist işgal güçleri dün gece (12 Mayıs Pazar) yine Mescidi Aksa'yı basarak burada itikafa girenleri zorla dışarı çıkardılar. İşgal güçlerinin yine Mağribliler kapısından girerek itikafa girenleri çıkarmak için şiddete başvurdukları belirtildi.

KahveKitap
Kudüs'ten ve çevresinden gelen binlerce kişi yatsı ve teravih namazlarını Mescidi Aksa'da eda etmişlerdi. Namazlardan sonra bazı kişiler itikafa girmek amacıyla Mescidi Aksa'nın ibadet sahasında kaldılar. Ancak siyonist işgal güçleri tekrar baskın düzenleyerek itikafa girenleri zorla çıkarmaya başladılar.

Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinliler arasında yatsı ve teravih namazlarının bitmesinin hemen ardından Babu'l-Amud bölgesinde çatışma çıktığı bildirildi. Bu çatışmada işgal güçleri ses bombaları kullandılar. Sonra da Isam Ebu Nab ve Muhammed El-Gazzavi isimli her ikisi de henüz 16 yaşında olan iki genci tutukladılar.

İşgal güçleri evvelki gece de gece yarısından sonra Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyerek itikafa girenleri zorla ve şiddete başvurarak çıkarmışlardı. Bu yüzden Mescidi Aksa'da itikafa girmiş olanlar gecelerini Kırmızı Minare Camisi'nde geçirmek zorunda kalmışlardı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder