Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

İşgal Güçleri Kontrol Noktasını Geçiş Kapısına Dönüştürmeye Başladı ​

Okunma: 913
FİLİSTİN 21 Nisan 2019 21:17
Videoyu Aç İşgal Güçleri Kontrol Noktasını Geçiş Kapısına Dönüştürmeye Başladı ​

İşgal güçleri bugün (21 Nisan Pazar) El-Halil kentinin Eski Belde semtindeki bir askeri kontrol noktasını geçiş kapısına dönüştürme çalışmalarına başladı.

KahveKitap
El-Halil’i İmar Komitesi Müdürü Imad Hamdan, işgal güçlerinin Es-Sehle bölgesindeki askeri kontrol noktasını geçiş kapısı olarak adlandırmaya başladığını ve bunun çok tehlikeli olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin askeri kontrol noktasından geçiş kurallarında değişiklik yaptığını kaydeden Hamdan, söz konusu değişikliklerin Filistinlilere geçişler sırasında daha çok baskı getirdiğini belirtti.

Hamdan, işgal güçlerinin askeri kontrol noktası girişine Arapça ve İbranice hoşgeldiniz levhaları yerleştirdiğini ve kontrol noktasına geçiş kapısı muamelesi yapmaya başladığını bildirdi.

El-Halil’i İmar Komitesi Müdürü, geçiş kapısı ifadesinin genellikle iki ülkeyi birbirinden ayıran sınırlardaki kapılar için kullanıldığını hatırlattı.

Bu arada, El-Halil Belediyesi de işgal güçlerinin son dönemde Eski Belde semtindeki askeri kontrol noktalarını geçiş kapılarına dönüştürmesini kınadı.

El-Halil Belediyesi, uygulamanın tehlikesine dikkat çekerek, işgal hükümetinin ve Yahudi yerleşimcilerin hayalini kurduğu Batı Yaka yerleşkelerini işgal rejimine ilhak planlarının uygulanmasına hazırlık yapıldığını söyledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder