Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinli Bir Genci Yargısız İnfazla Şehit Etti

Okunma: 439
FİLİSTİN 2 Nisan 2019 15:15
Videoyu Aç İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinli Bir Genci Yargısız İnfazla Şehit Etti

İşgal güçleri bu sabah (2 Nisan Salı) erken saatlerde Kudüs’teki Kalendiya Kampı’nda Filistinli bir genci yargısız infaz etti ve üç genci de yaraladı.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Kalendiya Kampı’na baskın düzenleyerek El-Matar Caddesi’nde Filistinli gençlerden birinin üzerine sıfır mesafeden ateş açtı.

İşgal güçlerinin yaralı genci yerde sürüklediği ve gözaltına alıp götürdüğü, daha sonra gencin şehit olduğunun açıklandığı belirtildi.

İşgal güçleriyle kamp sakini gençler arasında çıkan çatışmada Filistinli üç gencin yaralandığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin 23 yaşındaki Muhammed Ali Dar Advan isimli şehit gencin naaşını Filistinli sağlık ekiplerine teslim ettiğini ve şehidin naaşının Filistin Tıp Merkezi morguna kaldırıldığını söyledi.

Kalendiya Kampı’ndaki camilerin hoparlörlerinden bu sabah erken saatlerde işgal güçlerinin baskını sırasında Filistinli bir gencin şehit olduğu ilan edildi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca İbrahim, Yusuf ve Receb Numan Mutayr isimli üç kardeşi Kudüs’ün kuzeyindeki Kefer Akab köyündeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil kentinde bir okula göz yaşartıcı bomba atması sonucu da çok sayıda öğrenci ve öğretmenin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder