Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

İşgal Güçleri Kudüs’ün Doğusunda Filistinli Bir Genç Kızı Gözaltına Aldı

Okunma: 634
FİLİSTİN 10 Nisan 2019 23:13
Videoyu Aç İşgal Güçleri Kudüs’ün Doğusunda Filistinli Bir Genç Kızı Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bugün (10 Nisan Çarşamba) öğleden sonra Kudüs’ün doğusundaki Ez-Zuayyin kontrol noktasında Filistinli bir genç kızı bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bıçak taşıyan Filistinli bir genç kızın işgal güçlerinin havaya ateş açması üzerine durduğunu ve daha sonra işgal güçlerince gözaltına alındığını öne sürdü.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Filistinli genç kızın kontrol noktasında şüpheli hareketlerde bulunmasının işgal askerlerinin dikkatini çektiğini ve genç kızın üzerinde yapılan aramada bıçak bulunduğunu öne sürdü.

Henüz kimliği açıklanmayan genç kızın gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak için götürüldüğü ifade edildi.

Görgü tanıkları ise işgal askerlerinin kimlik kontrolünden geçtikten sonra Filistinli genç kızın üzerine ateş açtıklarını ve genç kızı şiddetli bir şekilde darp ettiklerini söyledi.

Aktivistler, sosyal paylaşım sitelerinde işgal askerlerinin Filistinli genç kızı üzerine çullanarak gözaltına aldıklarını gösteren ve işgal medyasının iddiasını yalanlayan görüntüleri yayınladı.

İşgal güçleri, Kudüs İntifadası’nın başladığı Ekim 2015’ten bu yana Filistinli onlarca genci kontrol noktalarında bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder