Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

İşgal Güçleri Mayıs Ayında Filistinli Balıkçı Teknelerine 32 Kez Ateş Açtı

Okunma: 6527
FİLİSTİN 7 Haziran 2019 15:36
Videoyu Aç İşgal Güçleri Mayıs Ayında Filistinli Balıkçı Teknelerine 32 Kez Ateş Açtı

Gazze Şeridi’ndeki Balıkçılar Komitesi, işgal güçlerinin Mayıs ayında Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerine 32 kez ateş açtığını açıkladı.

KahveKitap
Balıkçılar Komitesi, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında dün (6 Haziran Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin geçen ay balıkçı teknelerine 32 kez ateş açtığını, iki balıkçının yaralandığını, beş balıkçının gözaltına alındığını ve bazı balıkçı teknelerine de el konulduğunu bildirdi.

Balıkçılar Komitesi, işgal güçlerinin Mayıs ayında 10 balıkçı teknesinin de ağlarını batırdığını ve teknelerin sahile ağları olmadan boş döndüklerini ifade etti.

Açıklamada ayrıca işgal güçlerinin geçen ay avlanma mesafesiyle beş kez oynadığı, mesafeyi bazen artırdığı ve bazen de azalttığı kaydedildi.

Balıkçılar Komitesi, işgal güçlerinin Mayıs ayında Gazze Şeridi sahilleri boyunca uzanan balıkçı limanlarına havadan ve denizden 15 kez saldırı düzenlediğini, çoğu balıkçı teknesi olmak üzere 41 hedefin saldırılarda hasar gördüğünü belirtti.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder