Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’da Cemaate Saldırdı: 20 Yaralı

Okunma: 512
FİLİSTİN 20 Şubat 2019 09:46
Videoyu Aç İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’da Cemaate Saldırdı: 20 Yaralı

İşgal güçlerinin dün (19 Şubat Salı) akşam geç saatlerde Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında en az 20 kişi yaralandı ve 19 kişi de gözaltına alındı.

KahveKitap
İşgal güçlerinin El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Er-Rahme Kapısı bölgesinde namaz kılan cemaate saldırması üzerine gergin anların ve yumruklaşmaların yaşandığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Er-Rahme Kapısı bölgesinde namaz kılan cemaati Mescid-i Aksa içinde kuşatma altına alarak vahşice darp ettiği ve çatışmaların Mescid-i Aksa’nın Eski Belde semti yönündeki dış kapılarına kadar uzandığı kaydedildi.

Kudüslü kaynaklar, işgal güçleriyle çatışmaların En-Nazır “El-Meclis”, Hıtta ve El-Esbat kapıları civarında yoğunlaştığını, Arap kıyafeti giyen işgal askerlerinin bir grup genci gözaltına aldığını bildirdi.

Çatışmaların Mescid-i Aksa dışına taşarak Eski Belde semtindeki mahallelere kadar ulaştığı, Kudüslülerin sosyal medyada Mescid-i Aksa kuşatmasının kırılması çağrıları yaptığı ifade edildi.

Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekân bakımından Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölmek isteyen işgal güçleri geçtiğimiz günlerde Er-Rahme Kapısı bölgesini kapatmış fakat Filistinli gençler zincirleri ve kilitleri kırarak bölgeyi yeniden açmıştı.

Kudüslüler pazartesi günü de işgal güçlerinin Müslümanların girişine kapatmak istediği Er-Rahme Kapısı bölgesinde namaz kılmış ve dua etmişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder