Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’ya Ulaşmaya Çalışan Çocuğu Şehit Etti

FİLİSTİN 31 Mayıs 2019 16:55
Videoyu Aç İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’ya Ulaşmaya Çalışan Çocuğu Şehit Etti

Beytlahim’in doğusundaki Dar Salah köyü yakınlarında bu sabah (31 Mayıs Cuma) Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinli bir çocuk işgal güçlerince şehit edildi.

KahveKitap
AbdullahLueyGays
Yerel kaynaklar, Beytlahim’in doğusundaki Mezmurya kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmak için Kudüs’e girmeye çalışan Filistinlilerin üzerine ateş açtı.

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki bir çocuğun göğsünden yaralandığı ve uzun süre yerde kan kaybettikten sonra şehit olduğu, bir başka gencin de yaralandığı kaydedildi.

Beytlahim’deki El-Hüseyin Hastanesi yetkilileri, Filistinli gencin hastaneye ağır yaralı olarak getirildiğini ve Abdullah Lüey Ğays isimli gencin kısa süre sonra şehit olduğunu bildirdi.

Hastane kaynakları, 21 yaşındaki Mümin Ebu Tabiş isimli gencin de işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını, El-Halil’deki El-Fevvar Kampı sakinlerinden olan gencin yarasının ağır olduğunu açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dikenli telleri aşarak Kudüs’e girmeye çalışan bir grup Filistinliye ateş açtığını belirtti.

İşgal güçlerinin bu sabah Ramazan ayının son Cumasını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasına engel olduğu kaydedildi.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca