Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

İşgal Güçleri Ramallah'ta Hamas Liderini Gözaltına Aldı

Okunma: 1939
FİLİSTİN 8 Eylül 2016 11:13
Videoyu Aç İşgal Güçleri Ramallah'ta Hamas Liderini Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka'nın Ramallah kentinde İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Ahmed Zeyd'i gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah (8 Eylül Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka'nın Ramallah kentinde İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Ahmed Zeyd'i gözaltına aldı.
 
Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin 48 yaşındaki Ahmed Zeyd'in Ramallah kentinin kuzeyindeki El-Celzun Mülteci Kampı'nda bulunan evine baskın düzenlediğini bildirdi.
 
Gece saat 02.00 civarında Ahmed Zeyd'in evini basan işgal güçlerinin Hamas liderini gözaltına aldığı ve Zeyd'in işgal askerlerince götürüldüğü yerin henüz öğrenilemediği ifade edildi.
 
Ahmed Zeyd'in Hamas Hareketi'nin Ramallah bölgesindeki liderlerinden olduğu, işgal yönetimi tarafından Merc Ez-Zuhur'a sürgüne gönderilen Hamas liderleri arasında yer aldığı ve daha önce da işgal güçlerince birçok kez gözaltına alındığı belirtildi.
 
Batı Yaka ve Gazze Şeridi'nde 8 Ekim'de yapılacak yerel seçimler öncesi bir yandan işgal güçlerinin, diğer yandan ise Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Hamas liderleri ve üyeleriyle hareketin desteklediği adaylara yönelik baskılarının arttığı kaydedildi.


 

 
Kaynak : FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |