Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

İşgal Güçleri Ramallah ve El-Halil’de Ana Yolları Trafiğe Kapattı

Okunma: 4214
FİLİSTİN 29 Temmuz 2019 13:31
Videoyu Aç İşgal Güçleri Ramallah ve El-Halil’de Ana Yolları Trafiğe Kapattı

İşgal güçleri Batı Yaka köyleri ve kentleri arasında dolaşımı güçleştirmek ve Filistinlilere zorluk çıkarmak için ana yolları trafiğe kapatma politikasını sürdürüyor.

KahveKitap
İşgal güçleri bugün (29 Temmuz Pazar) Ramallah’ın batısındaki köyleri kente bağlayan Vadi’d-Delb yolu üzerindeki demir kapıyı kapattı.

Yerel kaynaklar, yolun trafiğe kapatılması üzerine bölgede yaşayan Filistinlilerin sabah işyerlerine ulaşmak için tali ve uzun yollardan gitmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

Filistinliler için hayatı çekilmez hale getirme politikası yürüten işgal güçlerinin Vadi’d-Delb yolu üzerindeki kapıyı Mart ayında da kapattığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca El-Halil’in güneyinde Şiabu’l-Butum Mezrası ve Main köyü arasındaki yolu toprak yığınıyla kapattığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal yönetimince son dönemde kapatılan yolun Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Heyeti tarafından birkaç kez açıldığını ve onarıldığını söyledi.

Kaynaklar ayrıca El-Halil’in güneyindeki yolları kapatma politikasının Yahudi yerleşkelerini genişletme planlarıyla bağlantılı olduğuna dikkat çekti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder