Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

İşgal Güçleri Şehit Yakınlarının Evlerine Dinleme Cihazları mı Yerleştirdi?

FİLİSTİN 20 Aralık 2018 11:26
Videoyu Aç İşgal Güçleri Şehit Yakınlarının Evlerine Dinleme Cihazları mı Yerleştirdi?

İşgal güçlerinin sabah 19 Aralık Çarşamba günü, erken saatlerde Tulkerem’in Şuveyke banliyösünde ve Nablus kentindeki El-Meacin Mahallesi’nde şehit Eşref Nealive’nin yakınlarının evlerine baskın düzenlediği ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Şuveyke bölgesinde şehit Eşref Nealive’nin önceki gün bir kısmını yıktığı evine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin ayrıca şehidin dayısı Gassan Mehdavi’nin, kız kardeşi Henadi ve amcası Azzam’ın evlerine, ayrıca Nablus’un El-Meacin Mahallesi’nde oturan kız kardeşi Feyruz’un evine baskın düzenlediği belirtildi.
Kaynaklar, şehidin akrabalarından bazılarının işgal güçlerinin evlerinde farklı bir şekilde arama yaptığını ve tahribata yol açtığını fark ettiklerini söyledi.

Şehidin kız kardeşi Henadi’nin işgal güçlerinin evinde yaptığı arama sırasında evin perdelerini söktüğünü ve birtakım garip cihazlar çıkardığını fark ettiği kaydedildi.

Gözlemciler, Nealive’nin şehit edilmesinin ardından işgal güçlerinin şehidin yakınlarının evlerine düzenlediği baskınların daha önce yerleştirilen dinleme cihazlarını sökmek amacıyla gerçekleştirilmiş olabileceğine işaret etti.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM