Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İşgal Güçleri Üniversite Öğrencilerinin de Olduğu 24 Kişiyi Tutukladı

Okunma: 508
FİLİSTİN 20 Kasım 2018 09:11
Videoyu Aç İşgal Güçleri Üniversite Öğrencilerinin de Olduğu 24 Kişiyi Tutukladı

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri sabah Batı Yaka’nın değişik noktalarına baskın yaparak aralarında eski esirlerle üniversite öğrencilerinin de olduğu 24 kişiyi tutukladılar.

KahveKitap
İşgal ordusu konuyla ilgili yaptığı açıklamada Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine karıştığı için aranan 22 Filistinlinin tutuklandığını duyurdu.

Yerel kaynaklar işgal altındaki Kudüs şehrinin kuzeyinde yer alan Kalendiya Mülteci kampında işgal güçlerinin yaptıkları baskın ve aramaların ardından Basım Zayid ve Ammar Yasir Mutir’i tutukladıklarını belirttiler.

İşgal güçleri Birzeit Üniversitesinde Öğrenci Birliği Konseyi Başkanı eski esir Yahya Rabi’i tutuklarken, El-Mezrea Ğarbiyye’de iki, Ramallah’ın kuzeyinde yer alan Deir Ebu Meşal’de bir, Cenin mülteci kampında 3 ve Selfit’e bağlı Ben Hassan köyünde de 3 Filistinliyi tutukladılar.Yine Nablus’un doğusunda bulunan Belata Mülteci Kampından bir kişiyi tutuklayan işgal güçleri, Nablus’un güneyindeki Averta beldesinde iki, El-Halil şehrinde bir ve Kalkiliya’da 2 Filistinliyi tutukladılar.

Ayide Mülteci Kampına giren işgal güçleri eski esir İbrahim Arafe’nin evine baskın yapıp, ev halkına saldırdıktan sonra kendisini de ayaküstü sorguladılar.

Kaynaklar işgal güçlerinin Nablus şehrinde 4 kişiyi tutukladıklarını ifade ettiler.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin bugün sabah Nablus’un batısında yer alan El-Meacin semtine baskın düzenleyip gerçekleştirdiği direniş eyleminden sonra her tarafta aranan Filistinli direnişçi Eşref Nealive’nin ablası Firuz Nealive’nin eşi üniversite hocası Dr. Yusuf Şureym’in evine baskın yaptıklarını belirttiler.

Mute Caddesinde üniversite öğrencisi Enes Eştiye’yi tutuklayan işgal güçleri Nablus'un doğusundaki mülteci kampında da İzzeddin Merşud’u tutukladılar.

Cenin’de de baskılarını sürdüren işgal güçleri üç kişiyi tutukladılar.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder